Jeszcze

NFZ czyli czas leczy rany – pod takim tytułem upłynęły dwa wieczory 12 i 13 grudnia br. w Teatrze Kotłownia, który mieści się w podziemiach kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Spektakl pełen komediowych scen w brawurowym wykonaniu Bartosza Bandury i Jarosława Książka, przerywanych śmiechem i oklaskami ze strony tłumnie przybyłej publiczności. Jeszcze?

 

 

Tak, spektakl w wykonaniu Bartosza Bandury i Jarosława Książka to prośba o jeszcze. Nie było miejsca dla wszystkich, ale którym nie było dane, zachowali się uparcie jak przystało na pacjenta. Uparcie zostali, oparci o mur, a spektakl trwał ponad godzinę.

 

Od pierwszej sceny, a właściwie od pierwszego wejścia, wybucha śmiech połączony z oklaskami. Aktorzy wciągnięci przez publiczność, sami zaczynają się coraz lepiej bawić, wiele sytuacji wymyślają na poczekaniu (przynajmniej tak mi zdradzili w kuluarowych rozmowach).

 

Aktorzy mają jeszcze wiele pomysłów na sceny w tym spektaklu. A widzowie, którzy zapomnieli o swojej historii z chorobami, proszą o jeszcze. O ten czas, który leczy rany.

 

ks. Jerzy Hajduga

 

Więcej zdjęć ze spektaklu na profilu Drezdenecka.pl