Jeszcze – nowy tom wierszy Jerzego Hajdugi

Najnowsza książka poetycka Jerzego Hajdugi pt. Jeszcze już jest! Na długo oczekiwany tomik z wierszami, który w styczniu 2018 roku trafił do dystrybucji, składa się 40 tekstów niepublikowanych w formie książkowej.

Jeszcze - Jerzy Hajduga

W nowym tomie Jerzy Hajduga nie zmienia swojej poetyki, nie dokonuje rewolty. Może tylko zwiększa się kondensacja wiersza, jego zagęszczenie, stężenie frazy, półsłówek. Także w sferze tematycznej czytelnik odnajdzie tu motywy znane z poprzednich książek poety. Ale są też niespodzianki. Warto więc czytać tę książkę w całości, od wiersza do wiersza, od strony do strony. Obok siebie, ze sobą, dla siebie i przeciwko sobie. Dopóki jeszcze można. Dopóki jeszcze się da.

 

Karol Maliszewski tak rekomenduje tom Jeszcze:

Trzeba było stać się księdzem, by wrócić do człowieka i słowa. Tak, właśnie wrócić – ufnie i nieufnie zarazem. Nieporadne gryzmoły, notki ginące już po chwili – ktoś powie i zrozumiemy jego obiekcje. Jeżeli chce ładnej poezji, doskonale zorganizowanej wypowiedzi, to musi szukać gdzie indziej. Tutaj są tylko westchnienia, którym zabrakło stosownych słów. Wszystkie stosowne słowa zabrała ładna poezja.

 

[Informacja o książce]

AUTOR: Jerzy Hajduga

TYTUŁ: Jeszcze

REDAKCJA: Karol Francuzik

KOREKTA: Anna Borzeskowska

PROJEKT GRAFICZNY I SKŁAD: Piotr Przepiórkowski / monolitera.pl

 

WYMIARY książki: 125 × 195 mm

OBJĘTOŚĆ: 48 stron

WYMIARY zakładki: 55 × 195 mm

 

DATA PREMIERY: styczeń 2018

 

Copyright © by Jerzy Hajduga

Copyright © for this edition by Tercja.com

Wydanie I

ISBN: 978-83-949425-0-2

Wydawca: Tercja.com