Antologie

Wakacje nie służą pisaniu wierszy, przynajmniej mi. Zdecydowanie wolę jesień. W pewne słoneczne południe – rozleniwiony – otrzymałem Antologię Poetów Polskich 2016. Warto sięgać po antologie!

 

 

Antologia Poetów Polskich 2016 Warto sięgać po antologie!Książka zaprawdę pięknie wydana, a w niej i moje wiersze. Jeszcze się cieszę oczami, oczy niech się jeszcze cieszą. W środku nazwiska bardziej i mniej znane. Każdy ma swój biogram i pięć wierszy. Wybranych autorów jest ponad stu, a do udziału w antologii zgłosiło się ponad pół tysiąca osób.

 

Wydawnictwo Pisarze.pl w osobnym liście jednocześnie informuje, że nie poprzestanie na tej książce i że pragnie, aby było to coroczne, cykliczne wydanie prezentujące szerokie spektrum polskiej twórczości poetyckiej.

 

Otrzymałem również inny almanach, tym razem poświęcony wybranym twórcom poetyckiego portalu Poezja-polska.pl. Autorką tej książki, zatytułowanej Konstelacje, jest Aniela Birecka. Swoim uznanym piórem, z niesamowitą empatią, postanowiła sportretować poetów występujących tutaj często pod pseudonimami.

 

Na tej stronie internetowej podpisuję się jako lir. A oto jak mnie odczytuje Aniela Birecka:

 

lir

 

na wietrze cień

rozżarzonego papierosa

 

po księżycowych śladach

przechodzi ukosem

 

albowiem cisza

jest przystankiem zmęczonego słowa

 

AUTOR: ks. Jerzy Hajduga